Now loading.
Please wait.

Menu

Конвекція та випромінювання

HomeКонвекція та випромінювання
HomeКонвекція та випромінювання

Консультації та оформлення замовлень - за телефоном: +38 (044) 383 88 74

Конвекція та випромінювання при опаленні приміщень

Явлення конвекції натуральної полягає в тому, що мідно-алюмінієвий теплообмінник отримує тепло від теплоносія, що проходить через змійовик. Далі, повітря, що стикається з гарячим. Теплообмінник, нагрівається від нього. Оскільки тепле повітря легше холодного (має меншу щільність), воно піднімається вгору. Підігріте повітря, проходячи через обігрівач, утворює знижений тиск, що призводить до засмоктування нової партії повітря.

konwekcja grzejnik kanalowy verano

Залежно від виду обігрівача, тепло може передаватися через випромінювання або через конвекцію.

Випромінюваннятепла полягає в тому, що тіло з вищою температурою (у нашому випадку обігрівач) емітує тепло у вигляді електромагнітних хвиль, а тіла холодніші (стіни, меблі та інші предмети приміщення), поглинають його, і в такий спосіб підвищують свою температуру. Довжина хвиль випромінювання міститься в діапазоні від 0,76 до 1000 µm. Кількість тепла, що емітується з одиниці поверхні обігрівача, залежить від температури та виду його поверхні. Чим більшу температуру має обігрівач, тим більшою тепловою потужністю він має.

У кожній опалювальній системі відбувається і конвекція та випромінювання. Їх співвідношення в загальній кількості тепла, що віддається, різне в залежності від застосовуваної системи опалення. Наприклад, обігрівачі «плащового» типу (тепла підлога та теплі стіни) передають тепло в навколишнє середовище на 50% через випромінювання та на 50% через конвекцію. У той же час обігрівачі панельного і реберного типу здебільшого передають тепло шляхом конвекції 70%, а решта 30% - через випромінювання. У конвекторах відсоткове співвідношення конвекції становить майже 100%.

У приміщенні з конвективним обігрівом повітря поблизу конвектора не перегрівається, як буває у випадку з іншими обігрівачами. Це пояснюється малою участю тепла, що віддається через випромінювання. Тому поряд із обігрівачами Verano не відбувається неприємного відчуття спеки, що негативно впливає на самопочуття людини.

Завдяки законам передачі тепла через конвекцію Verano - konwektor забезпечує рівномірний розподіл температури і природну циркуляцію повітря в опалювальному приміщенні, що впливає на комфорт мешканців . Оскільки вуглекислий газ (CO2), що видихається з легень більш важкий, він знаходиться в нижній частині приміщенні і дуже негативно впливає на здоров'я людей під час сну або монотонної роботи біля столу. Конвективний рух повітряних мас, впливає на його гомогенізацію (перемішує зони повітря, що містять CO2).

Експлуатація вбудованих (канальних) обігрівачів Verano konwektor

Завершальним елементом вбудованого (канального) обігрівача є грати. Ґрати дерев'яні можуть виготовлятися виключно з сирого дерева. Для запобігання грат з дерева її піддають «бейцювання» (забарвлення в потрібний колір) і лакування. Ґрати алюмінієві можуть бути виконані з алюмінію натурального, пофарбованого в будь-який колір палітри RAL або анодовані. Решітки сталеві виготовляються з нержавіючої сталі доступні лише в поздовжній версії.

Ріші проектуються так, щоб затуляти максимально 30 поверхні просвіту каналу. Якщо закривається більшість, тоді обігрівач виробляє меншу кількість тепла. Експлуатуючи вбудований обігрівач під час опалювального сезону, не можна закривати його килимом або ставити на решітку будь-які меблі. Істотним фактором є підтримання чистоти усередині ванни. Обов'язково перед кожним опалювальним сезоном потрібно почистити канал та пропилососити теплообмінник.

Ріші призначені для навантаження та стирання при пішому русі малої інтенсивності. Тому не можна монтувати канали в місцях, де передбачається великий піший рух.

Ідеальним рішенням є покриття каналу після опалювального сезону тим же матеріалом, що й підлога в даній кімнаті. Це спрощує вміст у чистоті каналу конвектора.

Канальні обігрівачі Verano – konwektor необхідно чистити щорічно перед опалювальним сезоном. Обігрівачі очищають від пилу, який сідає у каналі та на теплообміннику.

Стійкість до корозії

Конструкція обігрівача Verano – konwektor виключає контакт алюмінію та міді через воду (вода проходить через мідний змійовик). Конвектори Verano є майже нечутливими до якості води та не вимагають антикорозійного захисту. Стійкість даного обігрівача до корозії обумовлена ​​застосуванням благородних металів у теплообміннику (мідний змійовик). Оскількитруба конвектора мідна, все підключення найкраще зробити також із мідних труб та підключити котел також із мідним теплообмінником. Проте немає жодних протипоказань для застосування труб із штучних матеріалів.

Підбір конвекторів

Підбір конвекторів рекомендується здійснювати за допомогою проектантів або за допомогою комп'ютерних програм для проектування систем опалення. Правильно виконаний технічний проект містить оптимальний підбір розмірів конвекторів та інших пристроїв, правильні гідравлічні розрахунки, що має значення для подальшої безаварійної експлуатації системи опалення. Теплова продуктивність конвектора значною мірою залежить від різниці температур при підключенні та на зворотній трубі, а також від швидкості проходження води через обігрівач.

Обігрівачі Verano-konwektor мають необхідні обов'язкові документи в Польщі:

  • Технічне свідоцтво та декларація відповідності PN-EN 442 – при виробництві,
  • Гігієнічний сертифікат PZH.

Відмінні технічні параметри конвектора Verano були підтверджені під час випробувань у Акредитованій лабораторії Technicŷ Skưšobnŷ Ưstav Pieštany (Чехія). Обігрівач Verano-konwektor призначений для обігріву житлових приміщень (на одну і більше сімей), офісів, підприємств сфери обслуговування, торгівлі, готелів, сакральних та спортивних та інших споруд, в яких не відбувається корозійного впливу навколишнього середовища на алюміній, мідь та сталь. Виробник VERANO дає гарантію на 7 років на ванну та теплообмінник.